Най-евтините начини да си набавите протеина точно сега

  Изображение за статия, озаглавена Най-евтините начини да си набавите протеина точно сега
Снимка: Сергей Рижов (Shutterstock)

Някога яйцата бяха един от най-евтините източници на протеин. Навремето, когато струваха 2 долара за дузина, 84-те грама протеин в кашон с изключително големи яйца се равняваха на само 48 цента за 20 грама протеин. Но благодарение на скорошна епидемия от птичи грип и различни други икономически фактори, цените на яйцата скочиха до небето.


Някои други източници на протеин, като суроватка на прах, също са по-скъпи, отколкото бяха преди. Затова сметнахме, че е време да изчислим цената, която плащате за порция протеин в различни хранителни стоки. Включваме класическото месо, яйца и протеин на прах, както и няколко недооценени опции като тофу и фъстъци.

Методика

Следните изчисления са не от изчерпателно национално проучване на цените. След като не успяхме да намерим добър източник на актуални цени, които биха могли да бъдат справедливо сравнени една с друга в крайния срок, използвахме неразпродажни цени от верига магазини за хранителни стоки в Питсбърг, като проверихме и в Amazon за няколко артикула, които не бяха не е наличен в магазина. Цените във вашето местоположение може да са по-високи или по-ниски, но се надяваме, че относителните цени - кои артикули са по-евтини от други - ще бъдат подобни на тези, които намерих. Можете да изчислите своя собствена с тази формула:

(цена за артикул) / (грамове протеин в цялата опаковка) = цена за грам

Докато минаваме през списъка, имайте предвид, че изчислих цена за 20 грама протеин . (Умножете числото, което получавате по-горе, по 20.) Това би било достатъчно за малка закуска или можете да го удвоите или утроите за голямо, богато на протеини хранене. За сравнение, една пилешка гърда съдържа около 40 грама протеин.


Като цяло най-евтините източници на протеин

Нищо в моя списък не съответства на рентабилността от $2 или дори $2,50/дузина яйца (RIP), но следните са под $1 за 20 грама протеин:

  • Обезмаслено мляко, 65 цента ($4,29/галон, 133 грама протеин)
  • Пилешки бутчета (с кости) също 65ст ($1,95/lb, 49 грама)
  • Фъстъци (!), 68 цента ($3.79/lb, без черупки, 112 g)
  • Пълномаслено мляко, 85 цента ($5,19/гал, 123 г)
  • Пилешки гърди 86ст ($5,89/lb, 139 g)
  • Риба тон, 95 цента ($1,09 за кутия, която съдържа 23 g протеин)

Как се подреждат месата

Пилето е достатъчно евтино, за да влезе в нашия списък с най-евтините по-горе. Пилешките гърди са скъпи на паунд, но получавате много протеин за тези пари. За разлика от това пилешките бутчета с кост и кожа са изключително евтини, но тази цена включва кости, които не са годни за консумация, и много мазнини в месото и кожата. Част от тази мазнина може да се оттече, в зависимост от това как приготвяте пилето.


  • Пилешки бутчета (с кости) също 65ст ($1,95/lb, 49 грама)
  • Пилешки гърди 86ст ($5,89/lb, 139 g)

Когато става въпрос за парчета месо, ще направите подобен компромис. По отношение на цената на протеина, по-скъпите парчета месо все още могат да бъдат рентабилни, ако са постни. Ще ви позволим да изчислите вашите собствени числа за любимите си пържоли и други подобни, но може да ви е интересно да видите, че смляното говеждо месо е приблизително еднаква цена за грам протеин (1,40 долара за 20 грама), независимо от процента на мазнини:

  • 80/20 говеждо (20% мазнини), $1,39 ($5,29/lb, 76 g)
  • 85/15 говеждо (15% мазнини), $1,38 ($5,79/lb, 84 g)
  • 93/7 говеждо (7% мазнини), $1,41 ($6,79/lb, 96 g)

Всички тези видове говеждо месо работят на по-добри цени от повечето други популярни меса, особено постните. Ето една извадка:


  • Свинско филе, $1,49 за 20 грама протеин ($8,59 за пакетирано филе от 22 унции със 115 грама протеин)
  • Тилапия, $1,65 за 20 грама протеин (7,49 долара за паунд, за 91 грама протеин). Обърнете внимание, че цените на рибата варират и че обикновено можете да получите по-добри цени, ако купувате замразена - така че тази риба може да се издигне нагоре в класацията, ако можете да получите добра сделка в раздела за замразена риба.
  • Смляна пуйка, $1,69 (8,09 долара за килограм за 96 грама протеин).

За сравнение, ето два артикула, които се оказаха по-скъпи от останалите. Едно очаквах, друго не толкова:

  • Сьомга, 2,35 долара за 20 грама протеин ($10,69/lb за 91 грама протеин – и това е евтино за сьомга!)
  • Консервирано пиле, $3,54 за 20 грама протеин ($3,19 за кутия от 4,5 унции)

Вегетариански опции

Ами неща, които не са месо? Освен яйцата, добре е да знаете, че млечните продукти, бобът и тофуто също са страхотни източници на протеини. Фъстъците бяха единственият продукт на растителна основа, който разби нашия списък под $1 по-горе, заедно с млякото за вас, лакто-ово хора. Ето още няколко немесни артикула с техните цени, много от тях са по-изгодни от месата (предимно по-евтини от говеждото, но по-скъпи от пилешкото):

  • Консервиран черен боб, $1,03 за 20 грама протеин ($1,29 на кутия с 25 грама протеин)
  • Яйца, $1,12 за 20 грама протеин ако ги купите на $4,69/дузина (изключително големи). Тук цените са променливи, така че изчислете сами: големите яйца имат 6 грама протеин всяко, много големите имат 7 грама.
  • Сирене чедър, $1,14 за 20 грама протеин ($3,19 за блок сирене от 8 унции с 56 грама протеин)
  • Екстра твърдо тофу, $1,16 за 20 грама протеин ($2,49/lb, 43 грама протеин)
  • Сирене, 1,66 долара за 20 грама протеин ($4,89 за 12 пакета с общо 84 грама протеин)
  • Суроватъчен протеин на прах, $1,23 за 20 грама протеин ($42,74 за вана, която съдържа 696 грама протеин)
  • Яйчен белтък в картонена кутия, $1,44 за 20 грама протеин ($3,59 за кашон от 16 унции с 50 грама протеин)
  • Гръцко кисело мляко, $1,50 за 20 грама протеин ($5,99 за контейнер от 32 унции, който включва 80 грама протеин) Киселото мляко е друг от онези продукти, чиято цена варира много в зависимост от марката и сорта, така че пазаруването е особено важно тук.

Както при всяко сравнение на цените, проверете числата в местния магазин. Цените варират в цялата страна и някои артикули (като тези яйца!) се променят от ден на ден. Разпродажбите, купоните и замразените артикули също могат да ви помогнат да намерите по-ниски цени от тези, така че ако успеете да надминете това, което открихме ние, ще се радваме за вас.