Green Bay Packers печелят Super Bowl XLV

10 февруари 2011 г.

Грийн Бей Пакърс удържат преднината си, за да спечелят Super Bowl XLV (45) над Pittsburg Steelers 31-25. Това беше една вълнуваща игра, която стигна до последното шофиране от Питсбърг с по-малко от две минути време. Защитата на Грийн Бей задържа атаката срещу Питсбърг и защитника Бен Ротлисбергер, запазвайки преднината си и им давайки победата в Супер Боул.

Играта беше пълна с вълнуващи моменти, включително прихващане и скандал от 37 ярда за тъчдаун от Ник Колинс от Грийн Бей в края на първата четвърт. Това може да е било ключовата игра на играта. Питсбург сякаш никога не се е върнал от този оборот. Докосване в последната минута в края на първото полувреме при хвърляне на Ротлисбергер към Хайнс Уорд задържа Питсбърг в играта и даде надежда на феновете им по време на полувремето.

Третата четвърт беше целият Питсбърг. Рашард Менденхол вкара единствения тъчдаун, а преднината на Грийн Бей беше до четири точки 21-17. Въпреки това, Грийн Бей и техният куотърбек Арън Роджърс си върнаха контрола през четвъртата четвърт, за да завършат играта с победа 31-25.

Арън Роджърс, куотърбек за Packers, беше избран за най-ценния играч (MVP) за играта. Той беше 24/29, минавайки за 304 ярда и 3 тъч падения. Може би най-важната му статистика не е прихващане. Питсбърг хвърли за 2 прихващания и имаше 1 блъскане. Трите им оборота спрямо нулевите обороти на Green Bay бяха основната разлика в играта.

Green Bay Packers трябваше да преодолеят някои големи наранявания по време на играта. Те загубиха отбранителния лидер Чарлз Уудсън и ключовия приемник Доналд Драйвър заради наранявания в началото на играта. Преодоляването на нараняванията обаче не е нищо ново за Packers. Отборът им беше осеян с наранявания през цялата година, включително загуба на стартовото бягане и тесен край в началото на сезона.

Въпреки че Packers бяха най-добрият отбор в края на сезона, те трябваше да работят усилено, само за да влязат в плейофите. Те трябваше да спечелят последните си два мача, за да се класират като заместващ отбор и бяха поставени като шести най-добър отбор в плейофите. Те имаха и втория най-млад отбор в НФЛ. В крайна сметка обаче те бяха последният отбор и успяха да донесат Lombardi Trophy у дома (трофеят на шампиона от НФЛ, който всъщност е кръстен на Vince Lombardi, бивш треньор на Packer).